افزایش رتبه سایت از طریق کاربران

تاریخ مقاله: 1394/9/4

افزایش رتبه سایت از طریق کاربران

يکي از پارامترهايي که شايد کمتر مورد توجه قرار مي گيرد و بر روي رتبه سايت ها و وبلاگ ها در گوگل و رتبه alexa  تاثير مستقيم دارد ، زمان ماندن کاربران روي صفحات سايت يا وبلاگ شماست. حال اينکه چطور مي توان کاربر را بيشتر روي سايت ماندگار کرد به عوامل زير بستگي دارد :
- بروز رساني سايت
آپديت کردن مطالب سايت و بروز رساني محنوا ، يکي از مواردي است که کاربر را بيشتر مجذوب سايت شما مي کند و با هر بار ورود کاربر به سايت شما ، مطالب جديد و متنوعي را مشاهده کرده و زمان بيشتري را در سايت صرف مي کند. از آن طرف هرچه سايت کمتر بروز رساني شود ، کاربر با مشاهده مطالب تکراري ، اشتياق خود را از سايت شما از دست مي دهد و ممکن است سريعا سايت شما را ترک کند.
 
- محتواي جذاب
هر چه مطالبي که در سايت شماست جذابيتش براي کاربر بيشتر باشد ، کاربر را بيشتر از سوي کاربران ديگر ، لينک هاي شما در ساير سايت ها و موتورهاي جستجو ، به سمت شما راهي خواهد کرد.
 
- چند بخش کردن مطالب طولاني
اگر قصد ارائه مطلبي را داريد که از نظر متن يا تعداد تصاوير طولاني خواهد بود ، آن را به چند بخش تقسيم کنيد و آن را در مطلب هاي جداگانه و با ذکر مطلب به همراه شماره در سايت درج کنيد تا کاربر نيز ساير صفحات سايت شما را بررسي و زمان ماندن خود در سايت شما را افزايش دهد.
 
- نمايش مطالب سايت درچند صفحه
اگر تعداد مطالب سايت شما زياد است حتما آنرا در چندين صفحه براي کاربر به نمايش بگذاريد ، معمولا نمايش بين ? تا ?? مطلب در هر صفحه کاربردي و معقول است. نمايش تعداد زياد مطالب در يک صفحه کاربر را خسته و زمان ماندن کاربر در سايت را کاهش مي دهد.
 
- خدمات پشتيباني آنلاين
ابزار پشتيباني آنلاين که توسط سايت يک ابزار ارائه شده است ، سامانه اي براي گفتگوي آنلاين مدير سايت و کاربران بوده که باعث ماندن کاربر در صفحه سايت يا وبلاگ شما خواهد بود و زمان زيادي را کاربر مي تواند بخاطر گفتگوي آنلاين با شما جهت کسب راهنمايي ، مشاوره و … در سايت شما بگذراند.