سایت مپ یا همان نقشه سایت چیست؟

تاریخ مقاله: 1394/9/4

سایت مپ یا همان نقشه سایت چیست؟

نقشه سايت چه مي باشد؟
 بسياري از مردم مي دانند که  نقشه سايت به عنوان يک روش محبوب براي به دست آوردن موقعيت هاي بالا در موتورهاي جستجو مانند گوگل، ياهو و بينگ به کار مي رود. نقشه سايت شامل مجموعه اي از صفحات که در دسترس کاربران هستند ميباشد. نقشه نشان مي دهد که ساختار کلي وب سايت شما چگونه است. اساسا دو نوع نقشه در دسترس است يکي از آنها مبتني بر HTML است و ديگري مبتني بر XML مي باشد. نقشه هاي مبتني بر XML  توسط موتورهاي جستجو استفاده مي شوند و تارنما ها براي نمايه سازي پست ها  مورد استفاده قرار مي گيرد. تعداد زيادي از ژنراتور نقشه سايت موجود  در دسترس هستند..
معمولا تمام موتورهاي جستجو مانند گوگل، ياهو، بينگ، و غيره با استفاده از نقشه به عنوان يک ابزار براي نمايه سازي صفحات وب استفاده مي کنند.
 
چرا شما نياز به يک نقشه سايت داريد؟
 اول از همه اجازه دهيد من يک سوال بپرسم. استفاده از يک وبلاگ زماني که هيچ کس نمي تواند آن را پيدا کند چيست؟ بسياري از متخصصان در جستجوگرها تاييد کردند که نقشه مي تواند رتبه بندي شما را بهبود بخشد.
 1. کمک براي پيدا کردن صفحه خود در موتور جستجو – مزيت اصلي داشتن نقشه سايت است. نقشه را  به صفحه اول صفحه خود پست کنيد. منظورم  اين است که رباتهاي موتورهاي جستجو در صفحات  براي جمع آوري اطلاعات مي خيزند تا اطلاعات مورد نياز را پيدا کنند. اگر شما داراي محتواي جامد باشيد به طور خودکار در بالاي صفحات قرار مي گيرد. بسياري از وب سايت ها لازم نيست تمام صفحات خود را به خاطر ناوبري فقير و لينک هاي خراب index  کنند.
2. بهبود رتبه و محبوبيت لينک – يکي از بخش مهمي از بهينه سازي موتور جستجو، کيفيت از لينک هاي اشاره به سمت شما است. به غير از لينک هاي داخلي لينک دهنده نيز نقش مهمي را در رتبه صفحه گوگل بازي مي کند. نقشه سايت ايده توصيفي در مورد لينک هاي داخلي خود را به موتورهاي جستجو و در نتيجه افزايش احتمال پيدا کردن سايت خود را در بالاي نتايج جستجو مي دهد.