ده متد قدیمی سئو که نباید استفاده شود

ده متد قدیمی سئو که نباید استفاده شود

1394/9/4

همچنانکه از چيزهايي مانند الگوريتم هاي پاندا و پنگوئن گوگل و ساير تغييرات بزرگ الگوريتم ها آگاه هستيم و آنها را درک مي کنيم ، اگر بر بازاريابي خوب تمرکز کنيم ، بقيه چيزها خود بخود دور مي گيرد و تغييرات بزرگ الگوريتم ها چيز مهمي نخواهد بود.
در زير 10 متد قديمي سئو توضيح داده شده است که که ديگر بايد کنار گذاشته شود مگر اينکه بخواهيد همچنان در گوشه هاي نگ و تاريک دنياي سئو باقي بمانيد.


1. پست مقاله
حتي قبل از آپديت پاندا ، اين روش بهترين راه استفاده از وقتتان نيست و فقط راهي براي ايجاد لينک هاي بازگشتي سريع به وب سايت شماست.
اين جمله را هميشه به ياد داشته باشيد : ساختمان لينک آسان نيست ، بلکه تقريبا کل بهينه سازي است ، زمانبر و ملزم تلاش بسيار.
بجاي ايجاد لينک هاي ساده ، چرا رابطه اي با ساير وبلاگ نويس ها ايجاد نکنيم و يا مطلب ميهمان پست نکنيم؟ اينکار هم سبب افزايش ارزش وبسايت آنها مي شود و هم مزيت هايي براي شما دارد. نظير ارتباط قوي ميان شما و آنها ، هدايت مخاطبان آنها و احتمالا ايجاد يک منبع کيفي از سوي يک سايت معتبر.
2. انتشار بدون خبر
به ياد داشته باشيد ، سريع و ريشه پست نکنيد ، کاري انجام بدهيد که ارزش نشر و توزيع داشته باشد. شما قرار از به کسي در قالب کارتان کمک کنيد. پس ، اين مسئله مي تواند به شما در روابط رسانه اي مؤثر و لينک هاي سزاوار پيگيري ، کمک کند
3. لينک هاي متقابل و مبادله لينک
تبادل لينک خشک و خالي!!؟؟ مگر در چه سالي هستيم ؟ 2004؟
به لينکي فکر کنيد که  مانند تاييدي بر انواع کارها باشد. لينکي که بيشتر در زمان ايجاد مفهوم  استفاده شود و بتواند به بازديد کننده با اشاره به منابع بيشتر و موارد مرتبط ، کمک کند.
اگر به ديگران لينک شده باشيد و آنها محتواي خوبي ايجاد کنند ، به خوانندگان و مشاهده کنندگان سايت شما نيز کمک خواهد کرد.
4. ايجاد محتواي سبک
اينطور به نظر مي رسد که اين تکنيک بد سئو تمامي ندارد. اکنون ميدانيم که محتواي عالي مي تواند لينک عالي بدست آورد. در زير چند سوال وجود دارد که بايد هنگام ايجاد محتوا ، از خودتان بپرسيد :
•    آيا نوشتن محتواي خود را به ديگران مي سپاريد؟ اگر اينطور است ، پس کسي که محتواي شما را مي نويسد بيشتر شايسته تجليل است.
•    براي چه کسي و چرا مي نويسيد؟ آيا براي موتور جستجو مي نويسيد يا براي ايجاد مخاطب؟ در هر حال ، اين دو را يکي نگيريد.
•    آيا احساس مي کنيد که نوشتن شما ، با نااميد شدنتان بخاطر اينکه راه هاي زيادي براي نوشتن در مورد هر چيزي که ارائه مي کنيد وجود دارد ، يکسان است؟ قطعا نوشتن خسته کننده خواهد بود ، اما در مورد سوال بالا فکر کنيد. اگر شما نتوانيد بر چيزي که مي نويسيد استقامت کنيد ، پس ديگر چه شانسي براي اينکه ديگران فکر کنند  “اين مطلب عالي است” ، وجود دارد؟ آيا فکر خواهند کرد که اين مطلب به اندازه کافي براي لينک کردن عالي است؟
 
5. بي صدا ماندن از طريق اتوماسيون
قرار نيست وارد بحث ابزارهاي اتوماسيون بشويم. يک ابزار براي کمک به استريم ، انتشار محتوا و تعادل زماني ، فقط مي تواند يک ابزار باشد. ابزارها همه اهداف خودشان را دارند و مي توانند با در نظر گرفتن موقعيت ، مفيد باشند. به ابزار هايتان ياددهيد و از آنها استفاده کنيد ، اما هوشمندانه.
رسانه اجتماعي ، مانند وبسايت شما ، راهي براي ايجاد روابط است. مي تواند به شما جهت نگه داشتن مشتريان و يا باز کردن دري رو به آينده ، کمک کند. اتوماسيون معمولا راهي است براي شرکت هايي که مي دانند قرار است رسانه اي اجتماعي باشند اما نمي خواهند. آنها فقط مي دانند که اين کار به دلايلي مهم است.
خودتان را فريب ندهيد. رسانه اجتماعي به شما صدا مي دهد. استفاده از روش هاي آسان فقط و فقط شرکتتان را در سکوت فرو خواهد برد.
6. صرف نظر کردن از سيگنال هاي اجتماعي
خوشبختانه بسياري از بلاگ هاي امروزي به نوعي دکمه هاي اشتراک اجتماعي دارند و متاسفانه صاحبان آنها به اين سيگنال هاي اجتماعي ، معني و پتانسيل آنها توجهي نمي کنند.
اگر به آينده اينترنت در سه يا چهال سال بعد فکر کنيد ، خواهيد ديد که سيگنال هاي اجتماعي چقدر مهم اند. در  دفعات اول سيستم جستجو واقعا يک سلسله يا نمي يافت و در واقع فقط فردي را که ميشناسيم پيدا مي کرد. داشتن بازخورد واقعي از کاربران ، براي جستجو بسيار مفيد است. در حال حاضر بسياري از سيگنالهاي اجتماعي وجود دارد که فقط مي توانيم از آنها بيشتر استفاده کنيم.
7. پياده سازي تاکتيک ها بدون داشتن استراتژي
تمام موارد بالا را گفتم تا به اين مورد برسيم و فقط اشاره اي به آن مي کنم. همه اينها الگويي است که بسياري از افراد براي تنظيم سئو خود از آن استفاده مي کنند و اين دليلي است که هنوز هم استفاده مي شوند و همچنين دليل کلي شکست افراد در بازاريابي است.
بيشتر از اين لازم نيست در اين مورد بحث شود. فقط : يک استراتژي تنظيم کنيد و بر اساس آن پيش برويد.
8. تمرکز روي رتبه بندي
گاه مي شود که به وبسايتي برسيم که رتبه چندان خوبي ندارد اما در اکثر موارد مرتبط با آن سايت ، در ابتداي ليست جستجو است و فقط 20 صفحه دارد و صدها عبارت کليدي. به عنوان کسي که به سئو و بهتر کردن آن براي وبسايتمان کار مي کنيم ، بايد از روش هاي قديمي جدا شده و به روشهاي جديد و مفهومي روي بياوريم. اگر اينکار را نکنيم ، قطعا در قعر ليست باقي خواهيم ماند و ديگر نمي توانيم به خودمان کمکي بکنيم.
پس فقط روي رتبه بندي تمرکز کنيم. راه هاي ديگري هم براي برتر نگه داشتن وبسايتمان وجود دارد.
9. تمرکز فقط روي گوگل
شما ممکن است مشکلي داشته باشيد که هنوز از آن آگاه خبر نداريد. بخاطر اينکه ممکن است هنوز همه چيز آرام پيش مي رود. يک نگاه به وضعيت سايتتان بيندازيد. چه مقدار از ترافيک اصلي شما از طريق گوگل است؟ چند درصد؟
معلوم است که هيچکدام از ما تمام پول خود را در يک محل نگه نميداريم.چه معني دارد ريسک کنيم  و کل سرمايه زندگي خود را در يک کيف يا صندوق نگه داريم؟ پس مطمئنا سعي خواهيم کرد که کيف پول و ذخيره هاي متنوعي داشته باشيم.
10. اهميت ندادن به طراحي
شما وبسايت خود را مي شناسيد؟ آيا براي طراحي آن خودتان نيز کمک کرده ايد؟ خودتان طراحي کرده ايد؟ بله. به سايت خودتان نگاه ميکنيد و مي گوئيد : عجب سايت جالبي!
 اما به ياد داشته باشيد که وبسايت شما مي تواند چيزهاي زيادي در مورد شما و برند شما بگويد. خيلي از مردم پول زيادي صرف ساختن سايتهايي مي کنند که زشت ، غير کارکردي و نامساعد با موتورهاي جستجو ، است. اين مسئله مدت زمان زيادي است که اتفاق مي افتد و بزودي زود هم متوقف نخواهد شد ، اما من به عنوان دفاع از شما ، براي ذخيره وقت و سرمايه تان ، پيشنهاد مي کنم :
دفعه بعدي که مي خواهيد وب سايتي ايجاد کنيد ، يک طراح استخدام کنيد ، البته يک حرفه اي. به او و کار طراحي اش  اعتماد کنيد. با کمال عذر خواهي م يگويم که طراح کار را به خوبي انجام خواهد داد. اما شما نه.
طراح خود را راهنمايي کنيد ، اما طراحي نکنيد. آنها را فقط براي استفاده از ابزاري که بلد نيستيد ، استخدام نکرده ايد. به آنجا آزادي عمل بدهيد تا براي شما وب سايتي عالي بسازند.
مثل هميشه ، شما بايد يک مهندس سئو نيز استخدام کنيد که ميتواند همان طراح باشد تا در هزينه ها نيز صرفه جويي کنيد.مهندس سئو قرار است بهترين هاي خود را بکار بگيرد تا با توجه به موتورهاي جستجو ، هرآنچه نياز داريد فراهم شود.
طراحي وب سايت خود را بي اهميت نشماريد. مشتري هايتان اهميت مي دهند.

میرابوطالبی